Atrašanās vieta

Nākotnes Rīgas centrālais darījumu kvartāls atrodas starp vecpilsētu un strauji augošo Pārdaugavu. Vecrīgā vienkopus redzama Rīgas fascinējošā un bagātā vēsture, savukārt Pārdaugava veidojas par dinamisku jauno rajonu, kurš nākotnē kļūs par zinību, urbānās dzīves, darījumu un satikšanās vietu. Vieta ir vēsturiska —te 1978. gadā pacēlās modernisma stilā projektētais Preses nams, kur vēlāk dzima un attīstījās Latvijas preses brīvības idejas. Turklāt kvartāls atrodas vietā, ko aptver svarīgas satiksmes artērijas, blakus Vanšu tiltam, kas ved uz pilsētas centru, kā arī pa ceļam uz starptautisko lidostu “Rīga”.

15 minūšu brauciens līdz RIX
Ērti pieejams sabiedriskais transports
Vecrīgas sirds pastaigas attālumā
10 minūtes līdz Rīgas Centrālajai stacijai

Daugava

Pa ēkas trīskārša stiklojuma logiem vai no apzaļumotās terases varēs vērot varenās Daugavas plūdumu. Tā var negaidīti mainīties un katrā gadalaikā ir citāda. Parīzei ir Sēna, Londonai Temza, mums — mūsu Daugava. Kopš Rīgas dibināšanas Daugava ir bijusi nozīmīgs tirdzniecības maršruts un industrializācijas dzinulis, ļaujot Rīgai gadsimtu gaitā uzplaukt. Tagad Daugavas krastmala ir iemīļota pastaigu vieta gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem visa gada garumā. Preses nama kvartālā esošais Zunda kanāls ļaus attīstīt ūdenstransporta, atpūtas un radošas iespējas.

Vēsture

Attīstība un progress šeit nav atdalāms no vietas saknēm un atstātā mantojuma. Šajā vēsturiskajā vietā dzims jaunas biznesa idejas, tiks dibināti uzņēmumi, piepildīsies sapņi un ieceres. Leģendāro Preses namu 1978. gadā projektēja ievērojamais latviešu modernisma arhitekts Jānis Vilciņš. Agrāk ēkā rosījās reportieri, žurnālisti, redaktori, jo tajā atradās vairāku tā laika avīžu un žurnālu izdevniecības. Tā bija vieta, no kuras Latvijas žurnālisti un redaktori pauda savu pārliecību 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā, tādēļ var teikt, ka neatkarīgas Latvijas atjaunošanu atbalstīja arī šīs ēkas sienās. Tagad apkaime atdzimst no jauna, lai atkal kļūtu par mājvietu radošām idejām un piešķirtu jaunus vaibstus nākotnes Rīgai.

Zināšanu jūdze

Preses nama kvartāls atrodas vietā, kas nodēvēta par Zināšanu jūdzi. Te Latvijas lielākās universitātes veido mācību, zinātnes un uzņēmējdarbības centru.

Nākotnē Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA sadarbības tīkls apvienos vairāk nekā 40 000 studentu. Kvartāla stratēģiskā atrašanās vieta ļaus veidot sadarbību ar šīm izglītības iestādēm. Zināšanu jūdze ir vieta, kurā rezonē zināšanas, iedvesmojošas idejas un kurā jauniem un atvērtiem prātiem ir lieliska vide izaugsmei. Atrašanās šajā akadēmiskās vides citadelē ir lieliska Preses Nama Kvartāla priekšrocība, gan piedāvājot studentiem prakses iespējas, gan piesaistot jaunus speciālistus.

Izpēti lokāciju
Preses Nama Kvartāls
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Rīgas Tehniskā universitāte
Rīgas Stradiņa universitāte
Latvijas Universitāte
Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA
Rīgas brīvosta
Rīgas Centrālā stacija

Bizness

Dizainu radīja Dānijas vadošie arhitekti: Arrow
26 000 m2
biznesa centrs
11
stāvi
200 m2 - 2 400 m2
min./max. m2
Lasīt vairāk